Not signed in (Sign In)

Vanilla 1.0 is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorhewal35
    • CommentTimeFeb 1st 2008

SİTEYE DAHA BUGÜN ÜYE OLDUM.BEN ÖZELLİKLE WELATO'YA SORULAR SORMAK İSTİYORUM AMA SANIRIM BİREBİR SORU SORULMUYOR?KÜRTÇE ÖĞRENMEK İSTİYORUM.ARKADAŞLARIMIN ÇOĞU KÜRT VE BEN ONLARIN DİLİNİ ÖĞRENEREK ONLARLA DAHA SICAK VE SAMİMİ BİR DOSTLUK KURACAĞIMA İNANIYORUM.AYRICA KÜRTÇE BİLMEK AYRICALIKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.HAYRANIM ONLARA VE ONLARIN ŞARKILARINA,TÜRKÜLERİNE,ADETLERNE,AMAÇLARINA CESARETLERİNE,YAŞAMLA MÜCADELELERİNE.DEVRİMCİ RUHLARINA:)

ŞARKILARI ÇOK SEVİYORUM.AMA DİNLERKEN ANLAYARAK DİNLEMEK İSTİYORUM.ARKADAŞLARIM ÇEVİRİYOLAR SAĞOLSUNLAR PARÇA ÇALARKEN AMA BEN KENDİM ANLAMAK İSTİYORUM. ÖNCELİKLE BU CD LERİ BULMAM LAZIM.İNDİRDİĞİM BİKAÇ PARÇAYI SVEREK DİNLİYORUM AMA CD LERİNİ ALIP PARA DA KAZANDIRMAK İSTİYORUM BU İNSANLARA.YARDIMCI OLUN ARKADAŞLAR LÜTFEN.

Bİ DE ZAMANLARI (GEÇMİŞ ZAMAN-ŞİMDİKİ ZAMAN-...VS.GRAMER YANİ)ÖĞRENMEK İSTİYORUM BEN.YANİ BİLDİĞİMİZ KONUŞMA DİLİNİ.BİLİYORUM,UZUN Bİ ZAMAN ALACAKTIR MUTLAKA ÖĞRENMEM AMA BEN SABIRLI VE AZİMLİYİMDİR BU KONULARDA.BU ARADA BU SİTENİN ÖZELLİĞİYLE İLGİLİ HİÇBİR FİKRİM OLMADIĞI İÇİN BU YAZIM,DİLEDİĞİM KİŞİLERE ULAŞIR MI EMİN DEĞİLİM.UMARIM ULAŞIR VE BEN DE KÜRTÇE ÖĞRENEBİLİRİM.
    BİR ÇOK SİTEYİ DENEDİM KÜRTÇE ÖĞRENMEKLE İLGİLİ,AMA YA TAMAMEN KÜRTÇE OLARAK AÇILIYO VE DOĞAL OLARAK ANLAMIYORUM:) YA DA ÇOK KISITLI.BEN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ÖĞRENMEK İSTİYORUM.MESELA Bİ DERGİNİN ABONELİĞİ GİBİ DÜŞÜNÜN.ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIRKEN ABONE OLDUĞUMUZ DERGİLER VARDIR YA,
    HANİ BİR HAFTADA BİTİRMEMİZ GEREKEN,ÖYLE BİR YÖNTEMLE ÖĞRENİRSEM DAHA KALICI OLUR SANKİ.AÇIKCASI ÖĞRENEMİYCEM DİYE DE KORKUYORUM,ZOR BİR DİL GİBİ GELİYO,KARIŞIK.HEM DİLİMİN DÖNMESİ DE ZOR OLUYO.O GIRTLAK YAPISI YOK YA BİZ TÜRKLERDE:p BU CÜMLEYE DE SİNİR OLUYORUM AYRI KONU:)
    NEYSE,ÖZET OLARAK ANLATABİLMİŞİMDİR UMARIM DERDİMİ.LÜTFEN DUYUNUZ SESİMİ SAYIN YETKİLİLER,SAYIN KÜRTÇE ÖĞRETME DUAYENLERİ,ÖĞRENMEK İÇİN BÜYÜK HEVESLE BEKLEYEN BİRİ VAR İŞTE BURDA.
    • CommentAuthorwelato
    • CommentTimeFeb 1st 2008

yorumunu okudum...
    ferhengo@hotmail.com a istediğin zaman mail atabilirsin...gerçi internet olanajlarım biraz kıt ama kesinlikle cevapsız bırakmam...
    öncelikle bulunduğun şehirde rojda ve rojinin cdlerini bulabilirsin? hemen hemen türkiyenin her yerinde var..yüzde 70 her yerde var...
    ama öncelikle hangi şehirde yaşıyorsun ona göre sana bi yol haritası çıkarayım. bahsedeceğim kitaplar her yerde bulunmayabilir ve bazı şehirlerde kürtçe dil dersleri de veriliyor...
    şu an zamanım yok kusura bakma..sonra uzun uzun yazışırız
Add your comments
    Username Password
  • Format comments as