Not signed in (Sign In)

Vanilla 1.0 is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorgül07
    • CommentTimeAug 18th 2008

slm arkadaşlar ben kürtçe öğrenmeyi çok istiyorum.ban yardımcı olursanız çok sewinirim.bildigim bikac kelime war ama kürtce konusmak çok hoşuma gidior tabi ögrenebilirsem..
    • CommentAuthormakinvan
    • CommentTimeAug 21st 2008

hiç kürtçe bilmiyorsan, işin biraz daha zor olacak, yada çevrende kürtçe bilen yoksa yada bu işe(kürtçe öğretmeye) hevesli değilse. en başta kendine bir kürtçe sözlük, bir iki tane gramer kitabı al. öyle başla. takıldığın yerleri de çevrende olmasa da bu gibi formlarda sorabilirsin.
    sana kolay gelsin
    azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz. yeter ki iste. serkeftin.
    • CommentAuthornewa
    • CommentTimeAug 21st 2008

bende kürtçe öğrenmek istiyordum ve öğrenmeye başladım. Şanslıyım enstitüden bir hocamız var bize öğreten. Sana gidebilirsen enstitüye gitmeni, gidemiyosan da kurdiya nûjen diye çeto özel'in hazirladığı bir kitap var, onu almanı tavsiye edebilirim. tabii kürtçeyi iyi bilen bi arkadaşın olması da işini ayrıca kolaylaştırır.
    • CommentAuthorazad04
    • CommentTimeAug 22nd 2008

silav hevalino!!!
    kürtçe de herdil gibi onu konuşan ya da konuşmaya yatkın kişilere kolay gelir...kürtseniz dorun yoktur ama değilseniz o zaman gırtlak sorunu çıkacaktır ortaya...ozaman ders veren bir kişinin olması lazım o da yüzyüze olmalı...ama kürtseniz o zaman hevalin dediği gibi bir sozlük ve gramer kitabı...çeviri lazım onun için de bence azadiya welat gazetesi uygundur...ji we re hêsen be...
    • CommentAuthorgül07
    • CommentTimeAug 23rd 2008

söylediginiz we önerdiginiz seyler için çok tesekkür ederim.sagolun.aama burdan ögrenme sansım olabilirmi benim cewremde ögrenebilecegim biri yok.daha önce dersanedeyken vanlı bi arkadaş wardı ondan bikac bişey ögrendim ama şimdi onunla yollarımız ayrıldı .yardımcı olursanız sewinirim
    • CommentAuthorkani
    • CommentTimeNov 16th 2008

size onerim once kurtce harflerin telefuzu ogren ondan sonra kurtce gezete veya kitaplar oku ve ayni zamanda kurtce tv ve radio dinle bir sozlukte kelimelerin tercumesi icin alsaniz tamam spas (tesekur)
Add your comments
    Username Password
  • Format comments as