Ne teketî (Têkeve)

Vanilla 1.0 is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

Wergera kurdî : Koma PCKurd

• CommentAuthorrihan
    • CommentTime15 08 2009

selam arkadeşlar ben bir hikaye yazmaya çalışıyorum. kürt bir kızın hikayesi olacak... ama kürtçe yazı yazmaya bilmiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim. biraz uzun oldu ama inanın bu benim için çoook önemli. işte hikayeden bazı bölümler:

( "sevmek bu kadar mı zor? ona bir defa olsun 'seni seviyorum' demek... bu nedir rabbim onun adı geçince içimde adını koyamadığım bu duygular da neyin nesi? onun sesini duymak işte içimin huzuru bu diyorum. her ne olursa olsun bu ses beni benden almaya yetiyor.
    ...
    rabbim, sen her şeyi bilensin allahım söyler misin o bana karşı birşey hissediyor olabilir mi? ben bu konuları pek anlamıyorum allahım.
    bazen 'tamam bana karşı bir şeyle hissediyor' derken bazen de 'hayır böyle bir şey yok' diyorum.
    ....
    buralarda bir kız olarak benim bir şeyler yapmam zor hem de çok zor.
    ....
    zaten ona karşı olmayan hislerimi de belli edemem.
    ....
    gitmesin buralardan, hep burda kalsın. o benim olmasa da hep burda kalsın.
    ....
    bütün cesaretimi toplayıp onunla konuşacağım.onu gizliden korkarak, başıma gelecekleri bile bile ne kadar çok sevdiğimi söyleyeceğim.
    ....
    ve sonunda aksak lisanımla komuştum ama ne diyeceğini duymadan ordan kaçtım. bir an da içim rahatlamıştı bir yandan da ondan utanmaya başladım nasıl böye bir şey yaptım diye.
    ...
    şimdi ne olacak ne bitecek hiçbir şey bilmiyorum.
    ....)
Şîroveya xwe bişîne
    Navê Bikarhêner Şîfre
  • Formata şîroveyê